Якими документами відображається нарахування амортизації основних засобів?
Мета нашої компанії -  надання якісних послуг по навчанню та консультуванню клієнтів.

В данном разделе приведены ответы на часто задаваемые вопросы слушателей наших курсов. 

ПРИМЕЧАНИЕ!
Используются следующие сокращения:
Бухгалтерия – «Бухгалтерія 8 для України»
УТ – «Управління торгівлею 8»
УПП – «Управління виробничим підприємством 8»
ЗУП – «Зарплата і управління персоналом 8»
УТП – «Управління торговим підприємством 8»

Якими документами відображається нарахування амортизації основних засобів?

Запитання:

Якими документами відображається нарахування амортизації основних засобів?

Відповідь:

Щомісячне нарахування амортизації виконується документом «Закриття місяця».

 

Для відображення щомісячного нарахування амортизації в податковому та бухгалтерському обліку виконується документом «Закриття місяця»:

 

Для нарахування амортизації ОЗ в документі необхідно обрати дату, що відповідає останньому дню звітного періоду та встановити прапорці навпроти необхідної процедури. Після натискання кнопки Провести будуть розраховані суми та сформовані проводки по відображенню нарахованої амортизації:

 Виникають випадки, коли амортизацію ОЗ необхідно нарахувати до виконання регламентної процедури в останній день місяця (наприклад, ліквідація або продаж ОЗ). В цьому випадку документами для нарахування амортизації слугують ті документи, які відображають списання чи продаж ОЗ:

 

1)              Документ «Списання ОЗ» відображає списання ОЗ у зв’язку з моральним чи фізичним зносом. Якщо у поточному місяці амортизація ще не нараховувалася, то окрім проводок зі списання документ сформує проводки з нарахування амортизації:

 

2)              Документ «Підготовка до передачі ОЗ», якщо сама операція продажу ОЗ відбудеться в іншому періоді через необхідність пошуку покупця та оформлення документів. Документ здійснює нарахування амортизації за поточний місяць та припиняє її нарахування надалі.

 

3)              Документ «Передача ОЗ», якщо прийняття рішення про продаж й  операція продажу ОЗ відбулися в одному періоді. В цьому випадку документ Передача ОЗ здійснює нарахування амортизації за поточний місяць. (тільки за відсутності посилання на документ Підготовки до передачі ОЗ, в якому вже відбулося нарахування амортизації)

 

______________________

 

          Більше інформації про облік основних засобів можна знайти на сайті ЦСН Проком http://csoprocom.com.ua/info/ed_mat/bukhg.php