Хмарні технології вже давно увійшли в наше життя, але їх використання в бізнесі досі викликає ряд сумнівів і побоювань. У той же час, за даними аналітиків, компанії, що використовують хмарні технології, досягають цілого ряду переваг. Ця стаття допоможе зважити всі «за» і «проти» та визначитись – установити «1С:Підприємство» локально або використовувати хмару.
Для початку, нагадаємо, що собою являє ця «хмара»?
Це популярна технологія, яка приходить на зміну «залізним» серверам в кожному офісі. Консалтингова компанія Gartner підрахувала, що загальносвітовий ринок хмарних технологій виріс за 2017 рік на 18% і досяг 246,8 млрд доларів. До 2020 року угоди, пов'язані з хмарними технологіями, будуть складати 50% всього IT-аутсорсингу в світі. Чому так відбувається, зрозуміти дуже просто. Наведемо основні переваги хмарних технологій:
-
Мінімізація початкових витрат на побудову IT-інфраструктури. У класичних умовах створення інфраструктури, що забезпечує діяльність середньої компанії, обходиться в десятки, а то і в сотні тисяч євро. При роботі в хмарі початкові витрати знижуються на порядок.
-
Відсутність витрат на утримання ІТ-інфраструктури: не потрібно оплачувати оренду приміщень, створювати систему кондиціонування, охорону, засоби резервування зберігання інформації.
-
Інформація не загубиться в разі непередбачених обставин. Регулярно здійснюється автоматичне резервне копіювання і зберігання архівних копій баз в хмарі.
-
Підключитись до хмарних сервісів можна з будь-якого пристрою, що має вихід в Інтернет.
Тепер поговоримо саме про "1С:Підприємство". Хмарні технології «1C:Підприємство» забезпечують зручну роботу з будь-яким прикладним рішенням на різних клієнтських пристроях (ПК, ноутбук, смартфон, планшет) з різними операційними системами (Windows, Linux, iOS). Можливі чотири варіанти застосування:
- «Хмара» всередині організації
Використання хмарних технологій підвищує мобільність співробітників організації. Наприклад, керівники можуть оперативно отримати інформацію по своїх підрозділах.
- «Хмара» всередині холдингу
У підприємствах, що мають холдингову структуру, хмарні технології значно скорочують витрати на обслуговування однакових прикладних рішень. Наприклад, в кожній з компаній, що входять в холдинг, ведеться облік у конфігурації «Управління торгівлею 8» ред. 3.1. Використовуючи «хмару» можна розгорнути інформаційну базу один раз, в центральному офісі, наприклад, і використовувати в режимі поділу даних.
Таким чином, налаштування і оновлення будуть потрібні для однієї бази, а працювати в ній зможуть співробітники декількох компаній.
- «Хмара» для клієнтів
Використання хмарних технологій значно полегшує роботу для підприємств, в яких користувачі не об’єднанні в мережу та мають різнорідне обладнання та можливості для роботи. Наприклад, автоматизуючи ОСББ, всім мешканцям надається можливість працювати з інформаційною базою через Інтернет.
- Використання технології 1cFresh
За допомогою технології 1cFresh конфігурація розгортається на серверах провайдера послуг "1С:Підприємство". Споживачам не потрібно купувати прикладне рішення, підтримувати та оновлювати його. Ви платите лише за використання інформаційної бази через Інтернет.
Взаємодія споживачів і провайдерів сервісу, створеного за технологією 1cFresh, засноване на моделі SaaS (програмне забезпечення як послуга):
-
провайдер виконує всі дії по установці, оновленню, підтримці працездатності та технічній підтримці розміщених в сервісі прикладних рішень;
-
провайдер підтримує всю апаратну та програмну інфраструктуру;
-
користувачі сервісу використовують розміщені в сервісі прикладні рішення через Інтернет за допомогою звичайного інтернет-браузера або тонкого клієнта, за що платять провайдеру абонентську плату (при комерційному використанні сервісу).
Перейдемо до недоліків, які не завжди очевидні:
-
Залежність від інтернет-підключення. Фактично, без доступу в Інтернет працювати з "1С:Підприємство" у хмарі не вийде, тому необхідні підключення як мінімум до двох провайдерів - основний і резервний канали, з можливістю оперативно переключатися між ними.
-
Залежність від провайдера послуги "1С:Підприємство" в хмарі (якщо використовуєте технологію 1cFresh): профілактичні роботи в незручний час, непотрібні оновлення системи, які порушують сформовані бізнес-процеси і подібне.
-
Потенційні проблеми з безпекою. Провайдер послуги "1С:Підприємство" має доступ до даних, а також можливі складнощі з ідентифікацією користувача і пристрою, коли користувач заходить в систему віддалено, наприклад, з дому.
Судячи з останніх тенденцій, переваги все-таки вагоміші і сучасні компанії переносять IT-інфраструктуру в хмари. А для того, щоб уникнути мінусів або звести їх вплив до мінімуму, рекомендуємо скористатися послугами фахівців з впровадження "1С:Підприємство". Наприклад, ТОВ «Проком».