Цель нашей компании -   предоставление качественных услуг по   обучению и консультированию клиентов.

Хмарні технології вже давно увійшли в наше життя, але їх використання в бізнесі досі викликає ряд сумнівів і побоювань. У той же час, за даними аналітиків, компанії, що використовують хмарні технології, досягають цілого ряду переваг. Ця стаття допоможе зважити всі «за» і «проти» та визначитись – установити «1С:Підприємство» локально або використовувати хмару.

Для початку, нагадаємо, що собою являє ця «хмара»?

Це популярна технологія, яка приходить на зміну «залізним» серверам в кожному офісі. Консалтингова компанія Gartner підрахувала, що загальносвітовий ринок хмарних технологій виріс за 2017 рік на 18% і досяг 246,8 млрд доларів. До 2020 року угоди, пов'язані з хмарними технологіями, будуть складати 50% всього IT-аутсорсингу в світі. Чому так відбувається, зрозуміти дуже просто. Наведемо основні переваги хмарних технологій:

 • Мінімізація початкових витрат на побудову IT-інфраструктури. У класичних умовах створення інфраструктури, що забезпечує діяльність середньої компанії, обходиться в десятки, а то і в сотні тисяч євро. При роботі в хмарі початкові витрати знижуються на порядок.

 • Відсутність витрат на утримання ІТ-інфраструктури: не потрібно оплачувати оренду приміщень, створювати систему кондиціонування, охорону, засоби резервування зберігання інформації.

 • Інформація не загубиться в разі непередбачених обставин. Регулярно здійснюється автоматичне резервне копіювання і зберігання архівних копій баз в хмарі.

 • Підключитись до хмарних сервісів можна з будь-якого пристрою, що має вихід в Інтернет.

Тепер поговоримо саме про "1С:Підприємство". Хмарні технології «1C:Підприємство» забезпечують зручну роботу з будь-яким прикладним рішенням на різних клієнтських пристроях (ПК, ноутбук, смартфон, планшет) з різними операційними системами (Windows, Linux, iOS). Можливі чотири варіанти застосування:

 • «Хмара» всередині організації

Використання хмарних технологій підвищує мобільність співробітників організації. Наприклад, керівники можуть оперативно отримати інформацію по своїх підрозділах.

 • «Хмара» всередині холдингу

У підприємствах, що мають холдингову структуру, хмарні технології значно скорочують витрати на обслуговування однакових прикладних рішень. Наприклад, в кожній з компаній, що входять в холдинг, ведеться облік у конфігурації «Управління торгівлею 8» ред. 3.1. Використовуючи «хмару» можна розгорнути інформаційну базу один раз, в центральному офісі, наприклад, і використовувати в режимі поділу даних.

Таким чином, налаштування і оновлення будуть потрібні для однієї бази, а працювати в ній зможуть співробітники декількох компаній.

 • «Хмара» для клієнтів

Використання хмарних технологій значно полегшує роботу для підприємств, в яких користувачі не об’єднанні в мережу та мають різнорідне обладнання та можливості для роботи. Наприклад, автоматизуючи ОСББ, всім мешканцям надається можливість працювати з інформаційною базою через Інтернет.

 • Використання технології 1cFresh

За допомогою технології 1cFresh конфігурація розгортається на серверах провайдера послуг "1С:Підприємство". Споживачам не потрібно купувати прикладне рішення, підтримувати та оновлювати його. Ви платите лише за використання інформаційної бази через Інтернет.

Взаємодія споживачів і провайдерів сервісу, створеного за технологією 1cFresh, засноване на моделі SaaS (програмне забезпечення як послуга):

 • провайдер виконує всі дії по установці, оновленню, підтримці працездатності та технічній підтримці розміщених в сервісі прикладних рішень;

 • провайдер підтримує всю апаратну та програмну інфраструктуру;

 • користувачі сервісу використовують розміщені в сервісі прикладні рішення через Інтернет за допомогою звичайного інтернет-браузера або тонкого клієнта, за що платять провайдеру абонентську плату (при комерційному використанні сервісу).

Перейдемо до недоліків, які не завжди очевидні:

 • Залежність від інтернет-підключення. Фактично, без доступу в Інтернет працювати з "1С:Підприємство" у хмарі не вийде, тому необхідні підключення як мінімум до двох провайдерів - основний і резервний канали, з можливістю оперативно переключатися між ними.

 • Залежність від провайдера послуги "1С:Підприємство" в хмарі (якщо використовуєте технологію 1cFresh): профілактичні роботи в незручний час, непотрібні оновлення системи, які порушують сформовані бізнес-процеси і подібне.

 • Потенційні проблеми з безпекою. Провайдер послуги "1С:Підприємство" має доступ до даних, а також можливі складнощі з ідентифікацією користувача і пристрою, коли користувач заходить в систему віддалено, наприклад, з дому.

Судячи з останніх тенденцій, переваги все-таки вагоміші і сучасні компанії переносять IT-інфраструктуру в хмари. А для того, щоб уникнути мінусів або звести їх вплив до мінімуму, рекомендуємо скористатися послугами фахівців з впровадження "1С:Підприємство". Наприклад, ТОВ «Проком».