1.ВСТУП
Коли досить довго займаєшься тим, чим ми займаємось - виконанням проектів атоматизації, то трапляються такі випадки, що стару систему міняємо на нову, але обидві проекти наші, тобто стару систему також ми впроваджували, тільки 10 років тому, наприклад. Під час такого проекту тобі доводиться спостерігати зміни у власних підходах і у вимогах замовника – тоді і зараз. Це дуже корисний досвід, яким я хочу із вами поділитись….
2. БАЗОВІ ІДЕІ
З початку невеликий коментар, аби був зрозумілим загальний контекст. Компанія, для якої ми виконували цей проект, на мій погляд, особлива. Парадигма така, що вони не торгують під замовлення, не працюють на корпоративному ринку (тендери і таке інше), а забезпечують замовлення тільки зі складу. Товар, який замовлений сьогодні, сьогодні і буде відправлений. Тобто такий максималістський, безкомпромісний підхід. Самураї дистрибуції.
Такий підхід до ведення справ ставив дуже специфічні вимоги перед всіма схемами забезпечення складу (а мова далі піде саме про управління закупівлями)….
3. ОРГАНІЗАЦІЙНІ ЗМІНИ
У підсумку, за час від початку до завершення проекту всіх менеджерів поміняли 3 рази і, врешті решт, система запрацювала так, як було задумано, хоч проект і розтягнувся на додаткових 2 роки…
4. ФУНКЦІЯ CHECK. ОЦІНКА ЯКОСТІ
Коли всі учасники процесу зайняли свої місця, постало питання, як визначити KPІ роботи відділу закупівлі ? Це непересічне питання. Я наведу власний ланцюжок міркувань…
5. РОЛЬ ВЛАСНИКА ПРОЦЕСУ
… побачив цю сумну картину і запропонував Замовнику свою участь у щоденних нарадах з аналізом щоденних звітів, плануванням заходів на наступний день і оте все, що називається «управління процесом». Інакше кажучі, я сам став власником процесу на деякий час…
ВИСНОВОК
ERP - це не коли є гарний програмний код, а це коли…
От приходьте на СІО-Джаз 2024 в січні, і про все дізнаєтесь