Операції з товаром на складі відповідального зберігання стороннього зберігача
Для застосування складів відповідального зберігання необхідно зробити налаштування у розділі «НДІ і адміністрування – Продажі - Передача на відповідальне зберігання».
Використання складів відповідального зберігання дозволяє ефективно організувати облік товарів, залишаючи їх без фактичного переміщення від власника до зберігача. Такий підхід застосовується у ситуаціях, коли здійснюється:
- пряме надходження товарів від постачальника на склад відповідального зберігання з подальшим відвантаженням покупцеві;
- передача товарів між організаціями одного підприємства для відповідального зберігання.
Даний механізм передбачає виключення обліку запасів на відповідальному зберіганні на позабалансовому рахунку.
При організації такого зберігання використовуються склади будь-якого типу, за винятком тих, де впроваджена ордерна схема документообігу.
При налаштуванні складу відповідального зберігання зазначаються ключові умови: кому передані товари (сторонньому контрагенту чи іншій організації підприємства), строк зберігання та особливі вимоги до умов зберігання. Налаштування доступне через посилання «Настроїти відповідальне зберігання».
Рис. 1 Налаштування складу відповідального зберігання
Операція надходження товарів на такі склади виконується типовими документами системи, де склад відповідального зберігання зазначається як отримувач.
Розглянемо приклад: запаси приймаються на склад відповідального зберігання стороннього підприємства, у даному разі це склад підприємства-постачальника «Електроніка». У налаштуванні складу вже вказано, що це підприємство — поклажезберігач. Запаси будуть реалізовані також зі складу зберігача.
Створено документ «Придбання товарів та послуг», господарча операція «Купівля у постачальника», зазначено постачальника і склад відповідального зберігання.
Рис. 2 Документ «Придбання товарів і послуг»
Аналізувати надходження запасів можливо звітом «Залишки товарів на складі», який для цього додатково налаштовується реквізитами складу відповідального зберігання.
Рис. 3 Звіт «Залишки товарів на складах»
У документі, що фіксує надходження товарів на склад відповідального зберігання, є друкована форма М-4 (Прибутковий ордер).
Продаж запасів відбудеться зі складу поклажезберігача і буде відображатися типовим документом інформаційної системи «Реалізація товарів і послуг» з операцією «Реалізація». Склад відповідального зберігання вказується як відправник. Інформація про зберігача залишається тільки в картці складу.
Рис. 4 Документ «Реалізація товарів і послуг»
Інформація про зберігача залишається тільки в картці складу і її можливо побачити, якщо додатково налаштувати звіт «Відомість по товарах на складі», призначений для аналізу кількісного руху і залишків товарів на складах.
Рис. 5 «Відомість по товарах на складі»