Цель нашей компании - предоставление качественных услуг по обучению и консультированию клиентов.

Авторські права на лінійку програмних продуктів «1С:Підприємство» в Україні належать українському підприємству

Шановні колеги!

Стосовно розміщеної на сайті СБУ інформації (https://www.ssu.gov.ua/ua/news/1/category/21/view/3256#sthash.j1rwBEY3.dpbs), щодо проведення обшуку повідомляємо.

Авторські права на лінійку програмних продуктів «1С:Підприємство» в Україні належать українському підприємству. Програмні продукти виробляються, підтримуються та розповсюджуються в Україні даним підприємством з 2002 року на законних підставах, згідно з дотриманням норм чинного законодавства України. Оновлення та технічна підтримка цих програм здійснюється працівниками служби технічної підтримки українського підприємства, сервери якого також знаходяться на території України. Інформація у прес-релізі СБУ стосовного того, що (цитуємо) «адміністрування, оновлення та технічна підтримка програмного продукту «1С» здійснюється з території Російської Федерації» не відповідає дійсності. Звинувачення щодо фактів наявності прихованого контролю спецслужбами РФ є безпідставними.

Підтверджуємо, що 26 квітня 2017 року в офісі власника авторських прав на комп’ютерні програми «1С:Підприємство» дійсно проводився обшук в рамках відкритого кримінального провадження № 22016000000000281 від 25.07.2016 року за ознаками злочину, передбаченого ч.2. ст. 359 КК України стосовно наявності DLP-софта торгівельних марок Mirabase, Стахановец.ру тощо.

Правовласником були надані всі витребувані документи відносно питань дистрибуції комп’ютерних програм, зазначених в ухвалі, серед яких відсутня програма «1С:Підприємство».

Сервери та комп’ютерна техніка не вилучались.

Крім того, звертаємо увагу, що відповідно до Протоколу обшуку фото- та відео-фіксація слідчих дій не проводилась. Фотографії, на яких демонструється готова продукція «1С:Підприємство», розміщені на сайті СБУ, не зазначені в ухвалі про обшук.

Програмні продукти «1С:Підприємство» не є предметом досудового розслідування, не вилучались, не є незаконними та доступні для продажу клієнтам.

Програмні продукти «1С:Підприємство» під час обшуку не вилучались, технічна підтримка та супровід клієнтів відбувається в звичайному режимі.

З нашої точки зору це був привід зайти в офіс ДП "Єврософтпром" та зробити фото для "фейкового" прес-релізу, а реальною метою є тиск на українського правовласника "1С:Підприємства" ДП "Єврософтпром" та партнерську мережу, яка працює в усіх регіонах України. Про це ми попереджали наших партнерів на березневому семінарі українських партнерів 1С:Франчайзі.

Звертаємо увагу, що сьогодні 28 квітня, у 14.00 у прес-центрі інформаційного агентства "Інтерфакс-Україна" (ул. Рейтарска, 8/5-А) буде проведено прес-конференцію на тему "Український програмний продукт "1С:Підприємство" проти свавілля СБУ. Наслідки обшуку в офісі компанії". Учасники: Вікторія Ільченко, бізнес-аналітик з продукції "1С:Підприємство"; Андрій Субботін, юрист ДП "Єврософтпром"; Андрій Руденко, адвокат. З підсумками прес-конференції можна буде ознайомитися на сайтах новин.

З повагою, ДП "Єврософтпром"